Мадисън Букър вкарва 20, номер 3 Тексас отдръпна в 3-та четвърт при победа със 71-46 над BYU
AP News | 2024-03-03 | 05:24:49

ОСТИН, Тексас (AP) —

Мадисън Букър имаше 20 точки и пет асистенции и поведе скок през третото тримесечие, тъй като номер 3 Тексас победи BYU 71-46 в събота вечер.

Тексас (27-4, 14-4 Big 12) завърши редовния сезон на второ място в конференцията, един мач зад Оклахома, която помете два мача от Лонгхорнс.

BYU (16-15, 6-12) вкара първия кош от второто полувреме, за да намали дефицита си до пет точки, но Тексас след това продължи серия от 15-0, за да поеме контрола над играта. Букър, първокурсник гард, даде на Тексас преднина от 13 точки, когато открадна входящ пас, направи скок от средна дистанция и реализира фаул, завършвайки игра за три точки.

Аалия Мур имаше 16 точки и осем борби, а Тейлър Джоунс (три блокади) и ДеЙона Гастън отбелязаха по 13.

Лорън Густин имаше 20 точки и 15 борби за BYU. Кейли Уулстън вкара 13.

Букър вкара 17 през първото полувреме, а Тексас имаше преднина от 10 точки в последната минута. Но след като Кейли Смайлър от BYU пропусна два наказателни удара, Густин победи Гастон до отскока при втория пропуск и Кугърс го превърнаха в кош за 3 точки от Уулстън четири секунди преди края.

BYU: Загубата на Cougars в състезанието Big 12 не е изненада. Те бяха избрани да завършат на 11-то място сред 14 отбора в предсезонна анкета на главните треньори на лигата. ... Густин води нацията по отскок с 15,4 на игра преди събота, разлика от 2,4 пред Ейнджъл Рийз от LSU.

Тексас: Старшият нападател Хадиджа Фей, основно резервно копие, се завърна в Лонгхорнс тази седмица, след като пропуска седем мача поради личен здравословен проблем, според треньора Вик Шефер. 6-футовият Фей започна седем мача този сезон. Тя може да осигури помощ за предния съд, който е дълбок, но непоследователен. Фей вкара две точки за девет минути срещу BYU.

BYU: Отправя се към турнира Big 12, който започва в четвъртък в Канзас Сити. Cougars се сбогуват в първия кръг.

Тексас: Като топ четири поставени, Longhorns няма да играят до четвъртфиналите на турнира Big 12.